Betonové zahradní prvky

Zahradní prvky z betonu již nejsou nudným a nezajímavým materiálem, ale prvky, které oceníte díky modernímu vzhledu, vysoké kvalitě zpracování a dlouhodobé životnosti. Pokud se stavba nebo rekonstrukce týká i vás, přečtěte si, jaké trendy v zahradní architektuře očekáváme a jaké novinky můžeme při stavbě použít.

anglický dvojdomek

Trendy v oblasti betonové dlažby

Jeden ze stále přítomných a aktuálních trendů v betonové dlažbě je imitace přírodních materiálů, a to hlavně dřeva a kamene. Tyto přírodní prvky se skvěle hodí k domu i k zahradě a doplňují ostatní zeleň i další prvky exteriéru, a to nejen esteticky. Jsou to materiály, které působí zcela přirozeně zejména díky rozmanitosti tvarů a barev, které se snaží být velmi identické s barvami a tvary v přírodě.

Dalším trendem je kombinace barev, která vás určitě také překvapí. Není nutné vytvářet monolitické plochy, ale díky speciální úpravě dostává betonová dlažba zajímavý vzhled, ve kterém se prolínají barevné odstíny.

Dalším aktuálním směrem je jakási strohost a lehkost. I v tomto případě můžete vybírat materiály, které mají jednoduché tvary s hladkým povrchem a s decentní barvou, které skvěle doplní každý moderní dům.
betonová dlažba

Jaké výhody přinášejí betonové výrobky do zahradní architektury?

Technologie výroby betonových prvků umožňují zpracovat beton do jakékoliv podoby, tvaru a pomocí pigmentu ho rozzářit jasnými barvami, které budou ve vaší zahradě krásně vyjímat.

Potřebné je zmínit také kvalitu těchto výrobků. Pokud jsou dodrženy základní doporučení údržby, vydrží jednotlivé prvky zahradní architektury v zahradě desítky let.

Stylové a moderní materiály na ploty a zdi

Mnoho zajímavých stavebních prvků, které splňují očekávání současných moderních trendů, najdeme také při realizacích plotů, okrasných či opěrných zdí. Tyto betonové výrobky lze volně kombinovat s dalšími materiály jako je dřevo, kov nebo dokonce přírodní kámen a výsledkem jsou skutečně unikátní a stylové betonové okrasné zídky. Práce s těmito systémy je díky laserově přesné výrobě velmi jednoduchá a stavbu mnohdy zvládnete i sami.