Jak získat čtenáře webového magazínu

Vytvořit webové stránky není v současnosti nic složitého. Ovšem získat návštěvnost a hlavně si ji udržet může být problém. Lidé se zdržují na sociálních sítích a často na čtení magazínů nebo vyhledávání informací nemají čas. Sociální sítě ale můžete využít ve svůj prospěch. Stejně tak můžete využít ve svůj prospěch výsledky vyhledávání. Poradíme vám, jak na to.
tvorba webu

Pište poutavě

Zajímavé a originální články jsou základem úspěchu. Jestliže nabídnete obsah, který je jedinečný, vtipný nebo jiným způsobem originální, máte z poloviny vyhráno. Jedinečný obsah upoutá čtenáře i vyhledávače. Hledejte témata, která nejsou na internetu rozšířená a lidé se o ně zajímají.

Linkujte

Vaše články vhodně sdílejte na sociálních sítích. Střídejte skupiny nebo si vytvořte vlastní komunitu. Pokud budete vkládat články s rozmyslem, získáte si návštěvníky i díky Facebooku, Google Plus, Instagramu a jiným sítím. Odkazy můžete vkládat i do různých diskuzních skupin či starších platform jakými jsou Nyx nebo Xchat. Ale pamatujte, odkazy vždy vkládejte v rozumné míře, jinak můžete potenciální čtenáře odradit.
okusování pastelky

Vizualizace

Stránky vytvořte zajímavé na první pohled. Návštěvnici si pak váš magazín zapamatují a je možné, že díky poutavému designu si na vaše stránky znovu vzpomenou a vrátí se. Na druhou stranu se nesnažte zaujmout divokými barvami nebo kontrasty. Návštěvník si sice vaše stránky zapamatuje, ale divokým a nepříjemným designem jej od další návštěvy spíše odradíte. Web přizpůsobte mobilním zařízením.

SEO

Optimalizujte web pro vyhledávače. Získávejte zpětné odkazy, piště zajímavě, používejte nadpisy h1, h2 a h2, meta tagy, titulky a další vhodné SEO prostředky. Zaregistrujte vaše stránky do aplikací pro webmastery, a to především do Google search console, Seznam pro webmastery a Bing webmaster tools. Díky těmto krokům získáte návštěvníky z tzv. organického vyhledávání.

Posted in Www