Jaké jsou výhody hliníkových disků?

Běžnou výbavou automobilů se staly hliníkové disky. Týká se to zejména těch motoristů, kteří své vozidlo zbožňují a stále usilují o zlepšení jeho vzhledu. Není divu, vždyť hliníkové disky dokáží vzhled auta rázem vylepšit. Hezčí image však není jejich jedinou výhodou. Podívejte se, proč se vyplatí nasadit svému plechovému miláčkovi hliníkové disky.

okraj hliníkového disku

Hliníkové disky váží méně

Jednou z podstatných výhod hliníkových disků je jejich nízká hmotnost. Právě díky tomu nezatěžují kola tak, jak to dělají plechové disky. Stejně má jejich menší váha vliv i na jízdní vlastnosti automobilu, především na brzdné vlastnosti a akceleraci vozidla. V některých případech se dá i říci, že snížení hmotnosti motorového vozidla se spojuje také s nižší spotřebou paliva.
kolo bmw

Životnost a údržba

Další výhodou je dlouhá životnost hliníkových disků. Hliník je totiž silný, a navíc odolný vůči korozi. Hliníkové disky s vhodným designem jsou na údržbu opravdu nenáročné. Nánosů štěrku se z vnitřní strany zbavuje mnohem jednodušeji než v případě plechových disků.

Jsou vhodné i v zimě

Kdysi panoval názor, že k použití během zimních měsíců jsou vhodné výlučně plechové disky. Dnes však stále více motoristů používá v zimě hliníkové disky, přičemž důvodem není jen estetická stránka. Mají totiž praktické vlastnosti, které jim jejich plechoví předchůdci mohou jen závidět. Výhodou hliníkových disků je například fakt, že sníh a nečistoty se na jejich konstrukci nemají, jak držet. Oproti plechovým diskům tak v zimních měsících vyžadují mnohem menší údržbu.

Vypadají jednoduše dobře

Automobil s hliníkovými disky vypadá podstatně lépe. A ačkoli to není jejich jediná přednost, dodávají motorovému vozidlu luxusnější a modernější vzhled. Milovníci rychlých sporťáků sahají například po barevných discích, které dodají jejich miláčkovi ten správný šmrnc.