Namíchejte si drink podle vítěze Jana Šebka

Na Barmanskou dráhu se vydal tento mladý muž, teprve před čtyřmi lety a nedávno se zúčastnil 22. ročníku národního kola Mattoni Grand Drink, kde ve svých třiadvaceti letech získal první místo z dvanácti soutěžících, za svůj nealkoholický drink. Jeho stvoření před přísným zrakem poroty trvalo vítězi sedm minut a dostal název Birdie. Svým výkonem se tak Šebek automaticky nominoval na účast světového finále v míchání nealkoholických koktejlů, které se bude konat v Praze 8. června na Staroměstském náměstí.
brčka ve sklenici
Mladý barman si zakládá nejenom na chuti nápoje, ale i na použití surovin. Chce, aby také kromě vizuálního a chuťového zážitku přinesl konzumentovi i bonus v podobě zdraví prospěšných látek. Používá také s velkou oblibou sezónní a regionální ingredience, jako například mošty.
Proto jeho jasnou volbou byly minerály doplněné o vitamíny. V jeho nápojích se objevuje hlavně ovoce, nebo různé druhy moštů. Ty ostatně doporučuje i vám, pokud si chcete namíchat jednoduchý drink třeba pro přátele. Stačí kvalitní mošt, trochu ovoce, doplnit minerálkou a spoustou ledu. Výsledek vás velmi překvapí.
bezinky a máta
A pokud si chcete vyzkoušet a ochutnat vítězný drink, zde je recept:
Ingredience:
• 10 cl Mattoni grand perlivá
• 1 cl šťávy z acai (plod palmy, připomínající vzhledem borůvku-velmi bohatý na antioxidanty)
• 0,5 šťávy z yuzu (drobný citrusový plod, chutí připomínající grep)
• 3 cl vinného moštu
• 2 cl bezinkového cordialu (sirup z bezu a citronu)
Postup:
Do šejkru vlijeme šťávu z acai, yuzu, přidáme mošt s cordialem a chlazenou perlivou Matonni.
Na závěr vše promícháme lžící a vlijeme do sklenice. Pokud je minerálka velmi dobře vychlazená, není už třeba podávat led. Drink můžete bez obav podávat i na dětské párty, ocení ho řidiči, nebo nastávající maminky. Všichni si dopřejete skutečně pořádnou dávku antioxidantů, navíc s minimálním obsahem kalorií. Na zdraví!