Novodobá zábava pro všechny

Máte rádi nové zážitky a myslíte si, že jste už vyčerpali všechny druhy zážitků? Slyšeli jste už o únikových hrách? Ne? Je třeba se s nimi seznámit a zaručeně máte o zábavu postaráno.
skupina teenagerek
Úniková hra
Co vlastně znamená a jak se hraje? Všechny hry mají nějaký svůj příběh, záleží na tom, jaký žánr si vyberete. Můžete vybírat ze široké škály: hororové, sci-fi, kriminální, akční, fantasy a mnoho dalších. Představte si, že vás někdo zavře do místnosti s přáteli a vy se společně musíte dostat ven za pomoci kolektivního myšlení, spolupráce a řešení různých rébusů. Nehledě na to, že vás tlačí čas a mnohdy máte i něco v zádech. Zaujalo vás to? Čtěte!
Jak to funguje?
Jako první se psychicky připravte, že vás a vaše přátelé vtáhne děj hry. Poté se dozvíte pokyny, co a jak řešit, na co nesahat a co vám pomůže dostat se ven. Každý provozovatel má jiná pravidla, omezení. S nimi, vás vždy seznámí před začátkem hry. Jsou hry, kde můžou být pouze dva hráči, ale vždy je lepší být ve větším počtu, alespoň čtyři hráči je i více legrace. Nezapomeňte přijít ve sportovním oblečení, protože v džínách nebo v šatech se špatně utíká.
Časový limit
Každá hra má z pravidla nějaký časový limit. Standard bývá 60 minut, ale můžete se setkat i se 120 minutami a více. Tento čas vás žene, abyste se dostali, co nejrychleji ven z místnosti, popřípadě místností, protože některé hry mají jen jednu hrací místnost a některé zas třeba čtyři. Může se stát, že se vám nepodaří dostat se ven v časovém limitu, ale nebojte. Z hry vás pustí ven a vy máte možnost jí příště zkusit znovu anebo někdy je možnost přikoupit si i čas navíc.
žena a radioaktivita
Doporučení
Pokud jste velmi citlivé povahy, nedoporučuji. Samozřejmě záleží na žánru, ale nebojím se říct, že se setkáte s tmou, popřípadě šerem. Pokud trpíte klaustrofobií zvažte řádně žánr hry a zjistěte v jakých prostorách se budete pohybovat. Úniková hra je i výborná inspirace na dárek pro blízké.
Přeji hodně štěstí a snad se stihnete dostat včas ven.