Reklama ve vyhledávači

Pokaždé, když něco hledáte na internetu, zanecháváte stopu. Taková nesmazatelná stopa je pro všechny, kteří alespoň trochu ovládají nějaké ty fígle, lehce viditelná a daný člověk si tak o vás může zjistit spoustu informací, nebo tedy alespoň o vašem počítači = proto jakmile se vám začnou v domácnosti na počítači zobrazovat hromadně reklamy na single slečny v okolí, možná byste si měli promluvit se synem či dcerou o používání počítače.
práce na pc
 

Co se všechno dá vysledovat?

A) Jaké stránky navštěvujete (a to i když máte tzv. inkognito režim!). Snadno se dá vystopovat, na jaké odkazy jste klikli, přes co jste se na stránku dostali a kam jste mířili dál. Všechno to je jako stopa ve sněhu. A pokud se ptáte, jestli to jde nějak zamést. No možná i ano, ale takové společnosti nenabízejí služby zadarmo
B) Jaké produkty či služby hledáte. Ano i vaše důvěryhodné vyhledávače zaznamenávají každý pojem (ze kterých potom tvoří legrační grafy, jaký výraz byl nejčastěji vyhledávaným za rok atd.), který vyhledáte a uloží si dané informace.
C) Vaše umístění. Většinou pokud nemáte skrytou či veřejnou IP adresu nebo se váš internetový poskytovatel s ničím nemaže, tak se dá vidět, kde jste byli, jaká místa jste navštívili a co jste tam dělali (instagram, že ano?)
tabule s nápisem

A je na tom něco špatně?

Právě v tom to vězí – vůbec na tom není nic špatného. Vyhledávače a společnosti následně nastaví reklamu na internetu tak, aby seděla přesně vašim zálibám a vašim vyhledávaným zájmům. Proto například navštívíte obchod s ledničkami a najednou máte na sociálních sítích výhodné reklamy na mrazáky a reklamy na opravářské služby. A není to přece naprostý ideál, kdy nebudete muset ani pípnout, otevřete vyhledávač a okamžitě vám naskočí všechno, co si kdy budete chtít vyhledat? Pro některé možná noční můra nesmrtelného Velkého bratra, pro některé ale už každodenní realita.

Reklama ve vyhledávači
Ohodnoťte příspěvek
Posted in Www